۵ مزیت چاپ دیجیتال

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - توسط  
مزیت چاپ دیجیتال

در “چاپ یک” ما به طور مداوم در حال توسعه روش های جدید برای حل چالش های چاپ و تبلیغاتی شما هستیم. از این روی با افتخار اعلام می کنیم که چاپ دیجیتال را به عنوان بخشی از برنامه ترکیبی با سایر روش های چاپ و پس از چاپ به خدمات خود اضافه کرده ایم. به این ترتیب خدمات چاپی بر روی طیف وسیعی از مدیاهای چاپی و برای سفارشات خاص مشتریان قابل ارائه می باشد. علاوه بر این استفاده از رنگ های UV با فرمول ترکیبی مخصوص چاپ یک، باعث شده که کارهای چاپی ما در برابر نور خورشید مقاومت بسیار خوبی داشته باشند. به این ترتیب می توانید از کارهای چاپی ارائه شده ما حتی در فضاهای بیرونی نیز استفاده کنید.

در سال های اخیر چاپ دیجیتال طیف گسترده ای از نیازهای چاپی را جوابگو بوده است، و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد. چاپ دیجیتال بیش از انواع دیگر چاپ دنیای چاپ را دگرگون کرده و تحت تاثیر قرار داده است. در مقایسه با روش های چاپی دیگر، چاپ دیجیتال گزینه های انعطاف پذیر و با کیفیت را برای مشتریان فراهم می کند. این روش چاپ دارای مزایای بسیاری است که به حل انواع چالش ها کمک می کند :

۱- هزینه پایین : هنگامی که چاپ در اندازه های بزرگ مورد نیاز است، هزینه چاپ دیجیتال معمولا پایین تر از سایر روش های چاپی است. با استفاده از روش های دیگر چاپی همچون چاپ افست ابتدا باید طرح گسترده با استفاده از صفحات فیلم آماده شود، یا در روش ظهور که نیاز به مواد شیمیایی مخصوص عکس است که هزینه اضافی تحمیل می کند. ضمنا حداقل تیراژ در روش های دیگر چاپی عدد بالایی است، برای مثال در چاپ افست حداقل تیراژ باید ۱۰۰۰ برگه باشد، در صورتیکه در چاپ دیجیتال سفارش در تیراژ ۱ برگه تا هر تعداد مورد نیاز به صرفه و قابل انجام است. به این ترتیب کسب و کارهای کوچک و محلی می توانند به راحتی با هزینه پایین و در تیراژ مورد نیاز کارهای چاپی شان را سفارش دهند .

۲- تغییرات آسان : با وجود چاپ دیجیتال اعمال تغییرات در طرح، بسیار آسان و سریع صورت می گیرد. چنانچه طرحی چاپ شده و آن طرح برای مشتری رضایت بخش نبوده، به راجتی و با صرف زمانی کوتاه امکان اعمال تغییرات در طرح و چاپ دوباره وجود دارد. حتی امکان هر چاپ با طرح یا اطلاعات متغیر وجود دارد .

۳- دقت و ثبات : در سایر انواع چاپ مانند چاپ سیلک یا چاپ افست که نیاز به تنظیمات دستی وجود دارد، همواره احتمال انحراف بین هر چاپ وجود دارد. چاپ دیجیتال چاپی دقیق و ثابت است، دلیل آن این است که تصویر به صورت دیجیتالی ذخیره و استفاده می شود و خطای انسانی در آن حذف شده است.

۴- مدیاهای متنوع : با چاپگرهای دیجیتال و با استفاده از جوهرهای UV امکان چاپ بر روی طیف وسیعی از مدیاهای چاپ میسر است. امکان چاپ بر روی هر چیزی که با چاپگرها سازگار است وجود دارد، از انواع کاغذ و مقوا گرفته تا چوب و شیشه و PVC قابلیت چاپ دیجیتال را دارد.

۵- سرعت عمل : در روش های دیگر چاپ مراحل مختلف راه اندازی و آماده سازی وجود دارد، در صورتیکه چاپ دیجیتال هیچ گونه مراحل آماده سازی ندارد، بنابراین زمان مورد نیاز تا رسیدن به محصول چاپی نهایی در چاپ دیجیتال بسیار کاهش پیدا کرده و سرعت عمل بالا خواهد بود. بین فایل دیجیتال و نسخه نهایی چاپ شده هیچ مرحله پیش از چاپی وجود ندارد و این باعث افزایش سرعت فرآیند چاپ می شود.

اکثر کسب و کارها از چاپ های بزرگ در رویه بازاریابی و تبلیغات خود استفاده می کنند، و در این صورت چاپ دیجیتال تحقق بخش رویای تبلیغاتی آن ها خواهد بود. با قابلیت های چاپ دیجیتال “چاپ یک” شما می توانید تصاویر و پوسترهای دیواری بزرگ، استندهای پاپ آپ نمایشگاهی، و انواع برنامه های تبلیغاتی دیگر خود را در زمانی کوتاه به انجام برسانید. چاپ آن ها قبلا دارای روندی طولانی، وقت گیر و گران قیمت بود. همین امروز تصمیم بگیرید که چاپ دیجیتال به عنوان ابزاری قدرتمند در طراحی داخلی، تبلیغات و بازاریابی شما نقش خود را ایفا کند .

دسته:  موضوع چاپ
۳  دیدگاه
۳ دیدگاه
 • چاپ دیجیتال خیلی مزیت های دیگه ای هم داره که در متن شما اشاره نشده
  کیفیت چاپ دیجیتال بهتر از هر روش دیگر چاپی است
  کیفیت ۲۴۰۰ دی پی آی و یا ۴۸۰۰ دی پی آی در روش های دیگر چاپی دست نیافتنی است
  در حالیکه تکنولوژی امروز چاپ دیجیتال به این کیفیت های بسیار حرفه ای رسیده

 • دوست عزیز مقاله به درستی نکات مهم را اشاره کرده و چاپ دیجیتال به هیچ عنوان کیفیت بالاتری از چاپ های دیگر ندارد اطلاعات ندارید کامنت نزارید لطفا

 • پس شما بفرما ۴۸۰۰ دی پی آی رو کدوم ابزار چاپی غیر از دیجیتال ارائه میده بهتون ؟

 • دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *