دسته:مقالات موضوع چاپ | چاپ یک

standard

۵ مزیت چاپ دیجیتال

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - توسط  
مزیت چاپ دیجیتال

در “چاپ یک” ما به طور مداوم در حال توسعه روش های جدید برای حل چالش های چاپ و تبلیغاتی شما هستیم. از این روی با افتخار اعلام می کنیم که چاپ دیجیتال را به عنوان بخشی از برنامه ترکیبی با سایر روش های چاپ و پس از چاپ به خدمات خود اضافه کرده ایم. به این ترتیب خدمات چاپی بر روی طیف وسیعی از مدیاهای چاپی و برای سفارشات خاص مشتریان قابل ارائه می باشد. علاوه بر این استفاده از رنگ های UV با فرمول ترکیبی مخصوص چاپ یک، باعث شده که کارهای چاپی ما در برابر نور خورشید مقاومت بسیار خوبی داشته باشند. به این ترتیب می توانید از کارهای چاپی ارائه شده ما حتی در فضاهای بیرونی نیز استفاده کنید.

در سال های اخیر چاپ دیجیتال طیف گسترده ای از نیازهای چاپی را جوابگو بوده است، و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد. چاپ دیجیتال بیش از انواع دیگر چاپ دنیای چاپ را دگرگون کرده و تحت تاثیر قرار داده است. در مقایسه با روش های چاپی دیگر، چاپ دیجیتال گزینه های انعطاف پذیر و با کیفیت را برای مشتریان فراهم می کند. این روش چاپ دارای مزایای بسیاری است که به حل انواع چالش ها کمک می کند :

۱- هزینه پایین : هنگامی که چاپ در اندازه های بزرگ مورد نیاز است، هزینه چاپ دیجیتال معمولا پایین تر از سایر روش های چاپی است. با استفاده از روش های دیگر چاپی همچون چاپ افست ابتدا باید طرح گسترده با استفاده از صفحات فیلم آماده شود، یا در روش ظهور که نیاز به مواد شیمیایی مخصوص عکس است که هزینه اضافی تحمیل می کند. ضمنا حداقل تیراژ در روش های دیگر چاپی عدد بالایی است، برای مثال در چاپ افست حداقل تیراژ باید ۱۰۰۰ برگه باشد، در صورتیکه در چاپ دیجیتال سفارش در تیراژ ۱ برگه تا هر تعداد مورد نیاز به صرفه و قابل انجام است. به این ترتیب کسب و کارهای کوچک و محلی می توانند به راحتی با هزینه پایین و در تیراژ مورد نیاز کارهای چاپی شان را سفارش دهند .

۲- تغییرات آسان : با وجود چاپ دیجیتال اعمال تغییرات در طرح، بسیار آسان و سریع صورت می گیرد. چنانچه طرحی چاپ شده و آن طرح برای مشتری رضایت بخش نبوده، به راجتی و با صرف زمانی کوتاه امکان اعمال تغییرات در طرح و چاپ دوباره وجود دارد. حتی امکان هر چاپ با طرح یا اطلاعات متغیر وجود دارد .

۳- دقت و ثبات : در سایر انواع چاپ مانند چاپ سیلک یا چاپ افست که نیاز به تنظیمات دستی وجود دارد، همواره احتمال انحراف بین هر چاپ وجود دارد. چاپ دیجیتال چاپی دقیق و ثابت است، دلیل آن این است که تصویر به صورت دیجیتالی ذخیره و استفاده می شود و خطای انسانی در آن حذف شده است.

۴- مدیاهای متنوع : با چاپگرهای دیجیتال و با استفاده از جوهرهای UV امکان چاپ بر روی طیف وسیعی از مدیاهای چاپ میسر است. امکان چاپ بر روی هر چیزی که با چاپگرها سازگار است وجود دارد، از انواع کاغذ و مقوا گرفته تا چوب و شیشه و PVC قابلیت چاپ دیجیتال را دارد.

۵- سرعت عمل : در روش های دیگر چاپ مراحل مختلف راه اندازی و آماده سازی وجود دارد، در صورتیکه چاپ دیجیتال هیچ گونه مراحل آماده سازی ندارد، بنابراین زمان مورد نیاز تا رسیدن به محصول چاپی نهایی در چاپ دیجیتال بسیار کاهش پیدا کرده و سرعت عمل بالا خواهد بود. بین فایل دیجیتال و نسخه نهایی چاپ شده هیچ مرحله پیش از چاپی وجود ندارد و این باعث افزایش سرعت فرآیند چاپ می شود.

اکثر کسب و کارها از چاپ های بزرگ در رویه بازاریابی و تبلیغات خود استفاده می کنند، و در این صورت چاپ دیجیتال تحقق بخش رویای تبلیغاتی آن ها خواهد بود. با قابلیت های چاپ دیجیتال “چاپ یک” شما می توانید تصاویر و پوسترهای دیواری بزرگ، استندهای پاپ آپ نمایشگاهی، و انواع برنامه های تبلیغاتی دیگر خود را در زمانی کوتاه به انجام برسانید. چاپ آن ها قبلا دارای روندی طولانی، وقت گیر و گران قیمت بود. همین امروز تصمیم بگیرید که چاپ دیجیتال به عنوان ابزاری قدرتمند در طراحی داخلی، تبلیغات و بازاریابی شما نقش خود را ایفا کند .


standard

چاپ صنعتی چیست؟

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - توسط  
چاپ صنعتی

چاپ صنعتی به معنای استفاده از فناوری های چاپ در فرآیند تولید است. این بدان معناست که بر روی محصول با اهداف کاربردی یا تزئینی، توسط جوهر یا هر ماده دیگری چاپ زده می شود. برخلاف چاپ اسناد (چاپ معمولی) که عمدتا برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد، چاپ صنعتی در بخشی از خط تولید مستقر می شود، و یا بخشی از فرآیند تولید است که برون سپاری می شود .

اخیرا مقاله ای تحت عنوان “چاپ صنعتی دارای پتاسنیل عالی است، اما این دقیقا به چه معناست؟” ذهنم را به خود مشغول کرده. این مقاله توسط مارکوس تیمسون نوشته شده که مطالعه آن برای من بسیار جالب توجه بود .

چاپ صنعتی دقیقا چیست؟

مقاله تیمسون چاپ صنعتی را اینگونه تعریف می کند : چاپی که هدف اصلی آن حمل پیام تبلیغاتی نیست، بلکه چاپی است که بخشی از فرآیند تولید بوده و عملکرد یک محصول را ارتقا می دهد، و یا به عنوان تزئین محصول ظاهر آن را بهتر می کند.

کاربردهای چاپ صنعتی

طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی برای چاپ صنعتی وجود دارد : از چاپ عملکردی در دستگاه ها یا محصولات الکترونیکی، محصولات انعطاف پذیر با بسته بندی های شخصی سازی شده، تا چاپ های تزئینی روی سطوح مختلف مانند شیشه، فلز یا چوب را می توان از کاربردهای چاپ صنعتی بر شمرد. فناوری های ویژه ای همچون پرینت سه بعدی نیز توسط طراحان صنعتی به منظور نمونه سازی اولیه، و یا برای تولید بسته بندی های مناسب برای کالاهای شکننده استفاده می شود .

آینده چاپ صنعتی

آخرین فناوری های چاپ صنعتی، فرصت های جدیدی را در فرآیند تولید توسعه داده که قبلا امکان پذیر نبوده است. تکنولوژی های جدید باعث شده دستگاه های چاپ به خطوط تولید متصل شوند و امکان تغییرات مکرر در طراحی و چاپ سفارشی سازی شده میسر شود، به این ترتیب علاوه بر کاهش زمان تولید، ریسک و هزینه های تولید نیز به حداقل می رسند. بسیاری از روش های چاپ برای هر دو حالت تیراژ کم و تیراژ بالا مناسب هستند و این قابلیت باعث می شود تولید کنندگان بتوانند به سرعت به نیاز بازارهای متغیر و خواسته های مختلف مشتریان پاسخ دهند. با فرصت های جدیدی که در چاپ صنعتی ایجاد شده، ارزش های جدید و رشد بالایی در طیف وسیعی از صنایع محقق شده ست. به گفته کارشناسان و استراتژیست های فناوری اطلاعات، چاپ صنعتی در حال حاضر دارای ارزش بازار ۱۰۰ میلیارد دلاری است و انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ ، ۳۶ درصد افزایش داشته باشد .


standard

با اندازه کاغذ های مختلف آشنا شوید

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - توسط  
اندازه کاغذ سری A

معمولا برای استفاده های رایج مختلف از اندازه کاغذ سری A استفاده می شود.

همه اندازه های کاغذ سری A از نصف کردن متوالی کاغذ A0 به دست می آید.

A0 : اندازه ۱۱۸٫۹ در ۸۴٫۱ سانتیمتر

A1 : نصف کاغذ A0  (یک دوم A0)

A2 : نصف کاغذ A1  (یک چهارم A0)

A3 : نصف کاغذ A2  (یک هشتم  A0)

A4 : نصف کاغذ A3  (یک شانزدهم A0)

A5 : نصف کاغذ A4  (یک سی و دوم A0)

A6 : نصف کاغذ A5  (یک شصت و چهارم A0)

A7 : نصف کاغذ A6  (یک صد و بیست و هشتم A0)

DL : یک اندازه نامتعارف است، که هم عرض A4 و ارتفاع آن یک سوم A4 است.

تصویر زیر همه اندازه های کاغذ سری A را نشان می دهد:

اندازه کاغذ سری B

معمولا برای چاپ پوسترهای مختلف از اندازه کاغذ سری B استفاده می شود.

همه اندازه های کاغذ سری B از نصف کردن متوالی کاغذ B0 به دست می آید.

B0 : اندازه ۱۴۱٫۴ در ۱۰۰ سانتیمتر

B1 : نصف کاغذ B0  (یک دوم B0)

B2 : نصف کاغذ B1  (یک چهارم B0)

B3 : نصف کاغذ B2  (یک هشتم  B0)

B4 : نصف کاغذ B3  (یک شانزدهم B0)

B5 : نصف کاغذ B4  (یک سی و دوم B0)

B6 : نصف کاغذ B5  (یک شصت و چهارم B0)

B7 : نصف کاغذ B6  (یک صد و بیست و هشتم B0)

تصویر زیر همه اندازه های کاغذ سری B را نشان می دهد:

اندازه کاغذ سری C

معمولا برای درست کردن پاکت های مختلف از اندازه کاغذ سری C استفاده می شود.

همه اندازه های کاغذ سری C از نصف کردن متوالی کاغذ C0 به دست می آید.

C0 : اندازه ۱۲۹٫۷ در ۹۱٫۷ سانتیمتر

C1 : نصف کاغذ C0  (یک دوم C0)

C2 : نصف کاغذ C1  (یک چهارم C0)

C3 : نصف کاغذ C2  (یک هشتم  C0)

C4 : نصف کاغذ C3  (یک شانزدهم C0)

C5 : نصف کاغذ C4  (یک سی و دوم C0)

C6 : نصف کاغذ C5  (یک شصت و چهارم C0)

C7 : نصف کاغذ C6  (یک صد و بیست و هشتم C0)

DLX : یک اندازه نامتعارف است، که هم عرض C4 و ارتفاع آن یک سوم C4 است.

تصویر زیر همه اندازه های کاغذ سری C را نشان می دهد: